„Řekni hned na začátku čtenářovi, vo čem to je a co mu chceš sdělit! Toť poučka jednoho moudrého muže, který jest živ psaním nejenom knih a scénářů, …”

Milý čtenáři, rád bych ti krátce poodhalil, proč místo dovolené strávené v sedle motocyklu, jsem se snažil nějaké ty hodnoty stvořit. A jak ty hodnoty, pakliže dílo za hodnotu považováno bude (i s oním ohodnocením), vlastně vznikly. Abych byl konkrétní, bavím se o výše přiloženém díle – rozumějc rádoby reklamním spotu na “Hotové jídlo na cesty” značky Expres menu.

Aneb první vzpomínka na bajkový trip do Norska a Nordkapp.

Celý článek ...
22Čer

NORDKAPP 2014

nordcapp_color

Nordkapp – nejsevernější místo Evropy.
Tři muži a tři motocykly.
Přes 8500 km v sedle.
Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Německo.
Lofoty, Atlantic road, …

Celý článek ...
15Čer

Night Run

Night Run from Petr Kašpar on Vimeo.

Základní idea pro vznik video spotu Night Run je propagace obchodu „VAVRYS Praha“ a motivace cílové skupiny (manažeři ve věku 30 – 40 let) ke sportu, resp. k běhání. To lze v Praze provozovat ve kteroukoliv roční dobu.

Spot byl natočen na kamery RED EPIC společnosti Twin Star Film. Během natáčení jsme rozhodli nepoužívat osvětlovací techniku. Tzn. že jsme pracovali pouze ve světelných podmínkách noční Prahy.

Celý článek ...


Režie: Petr Kašpar

Pohled do zákulisí natáčení dokumentárního filmu SANDSTONE. Film o filmu vás zavede do stádia, kdy se dle plánu mělo na filmu už pracovat ve střižně. Nařízení ochránců přírody a sama příroda však hrála s filmovým štábem vysokou hru. Přívaly deště znemožnily jakékoliv aktivity ve skalách. Omezení CHKO Broumovsko pak dovolilo vstup do Teplických skal a Adršpachu až 1.7.2012. Poslední záběr byl natočen 7 dní před premiérou filmu na MHFF v Teplicích nad Metují.

Celý článek ...

V úterý 20.11.2012 proběhne křest knihy DRAMA PŘED KAMEROU, která představuje některé z našich nejvýznamnějších cestovatelů-filmařů. V knize se prezentují hned dva zástupci TWIN STAR FILMu – Steve Lichtag a Petr Kašpar. Křest knihy proběhne v knihkupectví Kanzelsberger od 17h. Více zde: http://www.mfof.cz/kniha.htm

Celý článek ...
kena5

Nez jsme odjeli do Keni, měli jsme informace, ze pujcit si nejake 4WD auto, ktere zvladne mistni tereny, nebude “rozhodne zadny” problem. Jak se ukazuje, zdaleka tak jednoduche to neni, takze nakonec do oblasti Mt. Kenya odjizdime mistni hromadnou dopravou – jednim z mnoha preplnenych matatu – s tim, ze auto si zkusime pujcit na miste. Kajaky vazeme rovnou na strechu hazeckou a za sedm hodin a dva prestupy jsme na miste.

Celý článek ...
kena4_uv

Po delsi dobe se opet hlasime ze zeme kontrastu a blaznivych ridicu, k internetu je tu totiz velmi tezke se dostat a kdyz se to podari, je v pravem slova smyslu third world – nikdy nevite, jestli se vam napsany email podari odeslat.
Par dni jsme popadlovali s ugandskym freestylerem Timmym, ktery si sem odskocil z Bileho Nilu. Napred jsme se vydali na North Mathoyu, kterou nam vsichni vychvalovali jako krasnou kontinualni III-IV.
Nasedame vysoko v horach, takze tentokrat je voda pruzracna a na africke pomery studena (Timmy rika, ze si poprve v zivote obleka dlouhou bundicku) a vychutnavame panorama cajovych plantazi.

Celý článek ...
dsc_1610

Zaplavena Kenya nam nepreje. Po prijezdu chlapika, s kterym jsme to cele spiskali – James Savage, hasnou veskere nase nadeje. Rezolutne rika,zadne creeky tedkonc jezdit nepujdou, minimalne se k nim nepujde ani nijak dostat. Navrhuje nam zkusit jakykoliv jiny alternativni program a zkusit to znova za par dni. Rozhodneme se zmrknout mistni domorodce, Masaje, kteri ale zijou na jihozapade v narodni reservaci, a neni mozne se tam o samote dostat. Posbirame rady a tipy vsech a diky tomu se docela bojime pobytu v Nairobi, pry nejnebezpecnejsiho mista v Africe. Cesta tam je silena jako v Africe vsechno. Nicmene prezijeme a vyrazime zmknout slumy a mistni kulturu a taky zamluvit dopravu do Masai-Mary. Po chvili bloudeni se dostavame do tempa mesta a zadne nebezpeci necitime. Zarizovani nam trva dva dny, behem kterych se dostanem na kratko i na internet. Nairobi ma rozhodne zvlastni kouzlo a nelze rict ze negativni. Smogu je tu ale tolik, ze viditelne ulpiva na kosilich. Nechci vedet, co se deje v nasich plicich.

Celý článek ...
kena_uvod2

Posledni zamavani Kosakovi a Jitce kteri nas obetave vyprovazi.Odletame z Ruzyne v mrazivem pocasi a trosku se obavame o osud padel,ktere jsme na parkovisti pred letistem narychlo zabalili. Diky obetavosti petra panenky máme konecne vybaveni plne.mezipristani v dubaji o pulnoci nicim nevynika,provedeme rychly squat v patre pro business class a za pomoci bacardi se snazime rychle usnout.v devet jiz startujeme smer Nairobi.mijime uchvatne pohledy na pohadkove lec umele ostrovy,na nekonecne more pisku a mohutne hory somalska a etiopie.nahle se ozve krik a jeden cestujici zkolabuje.driv nez stihneme vyuzit ZdrSem znalosti,ujima se ho personal. Chlapik naskakuje a tvari se celkem v pohode. Ze by zaverecny test ze Zdrsemu,konaneho tyden pred odletem(co ‘Simone)?

Celý článek ...

kenya
Vysoké hory a pouštní pláně, hluboká džungle a pohádková pobřeží, mrakodrapy a masajské chýše, studená země a horké slunce – to vše je Keňa, nejznámější stát střední Afriky. Nezapomeňme však také na řeky. Řeky mohutné. Řeky strmé. Řeky stojaté a jezera a oceán. To vše lze brázdit na plavidlech nejrůznějšího typu, od pirátských motoráků po plastové kajaky. A že o divokých peřejích Keni nikdo neslyšel? Nuže, pojďme to změnit!

Celý článek ...

maly-tibet-19
Cestování po Indii se většinou neobejde bez pikantních historek. Již jsem jich slyšel požehnaně. Ta naše sice nepatří k těm nej, ale i tak jsme si při putování z Dharamsaly do Šrínagáru užili své.
Celý fórek si na nás připravili borci na letišti v Jammu. Po 5-ti nesmyslných kontrolách a několika hodinách čekání jsme se přeci jen dostali do letadla. Jenže letadlo ne a ne vzlétnout. Po hodině a půl jsme byli vyzváni k opuštění aeroplánu. Opět jsme se ocitli v odbavovací hale. Celá záležitost s nástupem do letadla se opakovala až do okamžiku, kdy po dalším dlouhém čekání došlo ke vzpouře indických pasažérů. Kapitán letadla zřejmě ve snaze uchránit aeroplán před jeho zničením zavelel k odletu. S pětihodinovým zpožděním jsme za necelých třicet minut přistáli ve Šrínagáru.

Celý článek ...

dharamsala_uvod
Z balkonu našeho hotelu je výhled na celé údolí Dharamsaly. Slunko zapadlo už asi před hodinou. Potuloval jsem se dnes po okolí. Cílem mých toulek bylo nabrat nějaké celky. Jenže to tu není zdaleka tak jednoduché. Vzduch je nasycen kouřem a prachem, takže vše je po celý den zahaleno v šedivém hávu. Veškeré barvy se na dálku vytrácejí. Dokonce jsme včera podnikli dva lety na paraglide.

Celý článek ...
20Lis

Dharamsala

My job

Od té doby co sdílím studio se Stevem Lichtágem jsem si osvojil několikero jeho hlášek a větných spojení. Tou nejčastější je hláška „Život je těžkej“. Zatímco v lokalitě Praha 6 – Dejvice je tato věta víceméně brána s úsměvem, pak tady na severu Indie, konkrétně v Dharamsale, je to reálný popis duševního rozpoložení filmotvůrce (s vědomím že nelehkost bytí je relativní, čehož jsou důkazem lidé nejenom místní).

Celý článek ...
001_top

Ještě jsem to nespočítal, ale je to už asi pět let, co jsem naposledy cítil vůni indických uliček a zákoutí. Všechno se mi vrátilo. Stáhnul jsem okénko a nasával vůně pronikající do interiéru auta. Zavřel jsem oči a moje nozdry pracovaly. Vůně hořících dřev, vůně ulice. Všude okolo organizovaný chaos, nebo jen zdánlivě chaotický pořádek? Nevím jak to popsat. I ty zdánlivě špinavé a zaprášené ulice s divnou architekturou na mě dýchly. Popsal jsem si to slovy: „Nevzhledná krása“.

Celý článek ...

Tento vodopád je známý mezi vodáky podle kajakáře Macáka, který se na tomto vodopádu zlámal obratle… jinak je to Spanenfossen. Je také vyfocený v kilometráži od Olafa Obsomera kde má Jens Klatt užasnou fotku za velké vody. A právě podle této fotky jsem to chtěl zkusit. Už jsem ho jednou viděl, ale za malé vody, tak jsem byl zvědavý, jak to všechno dopadne….

Celý článek ...

Je tu další videospot z naší dílny. Tentokrát 30 sec spot pro server HedvabnaStezka.cz
Pítrs

Celý článek ...